Opakowania z roślin

Więcej niż opakowania...

Folie pochodzenia roślinnego, kompostowalne to wspaniała szansa na eliminację tworzyw ropopochodnych. Od opakowań dla żywności, poprzez modę aż do elektroniki KAŻDY może coś zmienić. Możesz zmienić i ty… nasze folie posiadają wszelkie certyfikaty kompostowania tak monofolie jak i laminaty barierowe. Pochodzimy z roślin i na koniec stanowimy kompost użyźniając glebę dla nich. Z Natury… dla Natury

Produktem kompostowalnym nazywamy produkt który po procesie biodegradacji zamienia się w co2,wodę i biomasę zgodnie z normą EN 13432:2002

Opakowanie kompostowalne to takie gdzie na końcu życia opakowania i biodegradacji jest humus, przy procesie biodegradacji mamy tylko zmianę parametrów fizycznych opakowania i niekoniecznie powstaje zdrowy humus

Dla naszej firmy zgodność z normą EN 13432 czyli z Kompostowaniem przemysłowym jest najważniejsza. To norma opisuje kiedy mamy folię kompostowalną. Spełnienie tej właśnie normy jest najważniejsze ponieważ potwierdza że warunkach kompostowania Industrial zamienimy nasze rozwiązania w zdrowy kompost. Kompostowanie przy domowe różni się tylko parametrem temperatury musi zachodzić już w 21 stopniach Celcjusza. Warto tutaj dodać że nie posiada żadnej normy Europejskiej na dziś dzień więc jest bardziej zabiegiem marketingowym.

Wszystkie nasze folie posiadają badania migracji zgodnie z normą EN 1186 dla tworzyw. Na prośbę wysyłamy komplet lub jeśli klient sobie życzy wystawiamy deklarację. Zdarza się też i tak że na prośbę klienta robimy kolejne badania uwzględniając specyfikę produktu do zapakowania.

W chwili obecnej to właśnie certyfikaty najważniejszych jednostek potwierdzają kompostowanie i przeprowadzenie badań przez akredytowane laboratoria. Dlatego ważnym jest aby robić badania tylko w akredytowanych jednostkach.

Nasze folie nie zabrudzają strumienia odpadów, aby tak było musielibyśmy stanowić 5% objętności wsadu co jest na dzisiaj nie możliwe do zrealizowania.

Nasza folia jeśli jest przechowywana w normalnych warunkach bez dużej wilgoci nie powinna się zdegradować. Mamy we firmie nawet takie opakowania które zrobiliśmy 3 lata temu i wciąż są użyteczne. Do kompostowania potrzebne jest środowisko kompostowni.

Absolutnie NIE!, Dokładamy wszelkich starań aby nie rezygnować z obecnych terminów przydatności i mamy w tym zakresie wiele sukcesów.

Na dzisiaj pełną gamę food i non food, to co nas ogranicza dzisiaj technologicznie to pakowanie produktów poniżej 4,5pH oraz różne procesy sterylizacji wysoko temperaturowej.

Wszystko zależy od tego które rodzaj ale generalnie lubimy niższe temperatury obróbki. Czasem nawet o 40% potrafimy obniżyć temperatury przetwórcze względem plastiku.

Niższe temperatury to nasze ulubione. Folie kompostowalne w większości bardzo dobrze zachowują się w niskich temperaturach.

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=